This discussion has been locked.
You can no longer post new replies to this discussion. If you have a question you can start a new discussion

FENIX 5 jak mierzyć tentno w basenie?

Witam, w zeszłym roku kupiłem zegarek Fenix 5. Niestety nie mierzy tentna podczas pływania. Wiem że są czujniki na pasku piersiowym. Próbowałem, zsuwa się przy nawrotach. Fenix 6 byłby pod tym względem idealny, ale na tą chwilę jest trochę dla nie zadrogi.
Pytanie: czy jest jakiś czujnik tętna na rękę lub opaska która by można szynchronizowac

  • Jedyną możliwością pomiaru tętna w basenie dla tego zegarka są pulsometry Garmin HRM-Swim (zalecany do użytku w basenie, nie powinien się zsuwać jeśli jest dobrze dopasowany) lub HRM-Tri.

    The only option to receive HR data in a swimming pool for this watch are the HRM-Swim (recommended for pool swimming, should not slip down when fitted propperly) or HRM-Tri straps.

  • Niestety, próbowałem. Przy mocnym odbiciu zsuwa się. Pomyślałem, że skoro są już czujniki nowej generacji (fenix 6) to może i opaski. 

  • Żadna inna opaska tu nie pomoże, bo sygnał ANT+/BLE nie przenika przez wodę, więc potrzebna jest opaska, która pozwala na ściągnięcie danych po zakończeniu aktywności i wyjściu z basenu. A jak na razie jedyne dwie opaski, które mają taką funkcję, to HRM-Swim i HRM-Tri.

    Przyznaję, że HRM-Swim jest trudny do dopasowania, ale jak już się to zrobi dobrze (powinna się wydawać trochę ciasna gdy się stoi), to nie powinien się zsuwać. U mnie w każdym bądź razie działa.

    No other strap will do, because ANT+/BLE signals do not travel through water, so you need a strap that allows to download HR data post-activity, when out of the pool. So far, the only two straps that can do that are the HRM-Swim and HRM-Tri.

    I admit the HRM-Swim is tricky to fit, but once done properly (should feel a bit tight when standing upright), it should not slip down. Works for me, anyway.