This discussion has been locked.
You can no longer post new replies to this discussion. If you have a question you can start a new discussion

Bike ride with GPS distance is greater than it really is

Hi

My vivomove style has a problem with activities using phone GPS.

Yesterday i specialy made test and ride 3 km and stops. My bike counter show 3,1km. Google fit app show 3,08km, Watch show  8,3 km and max speed 155 KM/h !!!

     

Track on map is the sam like in google Fit app. GPS is used the same (google fit and garmin connect are on the same phone - samsung galaxy s10e) 

Kind Regards 

Marek

  • Mam nadzieję, że to co napiszę ma jakiś sens Wink, zatem:

    Dystans jak rozumiem jest z GPS, niby to samo trafia apki i do zegarka, ale niekoniecznie daje ten sam rezultat. Garmin prawdopodobnie (tak jak np. na fenixach 5x+ i innych) używa danych nieprzetworzonych. Apka najwyraźniej odrzuca "nieprawdopodobne" odczyty (pojedyncze odczyty gps, które są bardzo daleko od poprzeniego i następnego). Garmin biorąc takie skoki pod uwagę zwiększa naliczony dystans; prędkość maksymalna też zostaje zniekształcona. Aby sprawdzić, jak GPS był użyty przez Garmina musisz ściągnąć oryginał FITa. Albo z zegarka, albo ze strony connect'a w przeglądarce (apka garmina chyba nie pozwala ściągnąć fita). Taki FIT można zaimportować np. w fit file repair tool (wyłączając opcje naprawy podczas ładowania pliku!) i podejrzeć "prawdziwy" ślad zarejestrowany przez Garmina.

    Do obliczenia średniej prędkości używany jest czasu ruchu a nie czas całkowity. W Twoim przypadku czas całkowity to ok. 12min, czas ruchu to 4:23. Sugeruje to, że jechałeś prędkością na granicy "auto-pauzy". Czyli część dystansu jechałeś a garmin myślał, że stoisz. Następnie garmin stwiedzał, że znów jedziesz i zaczynał zliczać. Liczy też prędkość maks. jako [dystans od sprzed "pauzy"] / [czas nie wliczając pauzy]. To też może dawać dużą wartość.

    Ogólnie, im szybciej będziesz jechał/biegał tym garmin będzie dokładniejszy (wpływ rozrzutu gps na cały dystans będzie mniejszy, auto pauza się nie włączy).

  • Cześć. Dzięki za odpowiedź.

    Jest to prosty i dość krótki odcinek testowy. Bez zatrzymywania z predkosci nie pamiętam ale luźno myślę że ok 18-20 km/h. Jeżdżąc właśnie dłuższe trasy miałem dziwne przekłamania gdzie wiem ile wcześniej ten sam odcinek pokazywał np na 26 km rzeczywiste miałem 38 km w garminie. 2km spaceru zliczał że 5km. A osobna sprawa jest że skoro działało dobrze jeszcze chwilę temu to powinno działać dalej. Coś się zmieniło po któreś aktualizacji. No i generalnie nie po to kupiłem zegarek Garmina za nie małe pieniądze aby poprawiać pliki. Oczekuje że to będzie działać. Może wskaże ktoś gdzie mogę zgłosić na support reklamacje gdzie zostanie rozpatrzony dokładnie mój problem w trybie reklamacji ? Czy mam do sklepu odnieść zegarek ?

    Pozdrawiam

  • Pewnie, że powinno działać za taką kasę.

    Pamiętam, że nr tel. i adres email do polskiego supportu garmina znalazłem kiedyś na stronie sklepu trigar